תכנון מערכת סולארית

מערכות סולאריות מביאות אתן יתרונות רבים, ביניהם חסכון כספי, ניצול משאבים קיימים ושמירה על איכות הסביבה. תכנון מערכת סולארית שנעשה כהלכה מאפשר לנצל את יתרונותיה של המערכת עצמה לטובת ייצור חשמל ורווחים גבוהים. לכל גג, בין אם זהו גג בית פרטי ובין אם גג של עסק, תנאים ואתגרים הייחודיים אך ורק לו. מסיבה זו חשוב לבצע את הליך התכנון בצורה המקצועית ביותר ולהיעזר במומחים לטובת העניין. מערכת סולארית שלוקחת בחשבון את כל הפרמטרים שצריך וכוללת את כל האמצעים הנדרשים לה כדי שתעבוד חכם ויעיל תפיק את כמות החשמל המרבית, תוך התייחסות לתנאי השטח הקיימים.

 

מהם שלבי תכנון מערכת סולארית?

תכנון מערכת סולארית כולל, במסגרתו, כמה שלבים, המצריכים כולם התייחסות רבה כדי להגיע לתוצאה הרצויה – מערכת סולארית שעובדת כהלכה:

  1. התייחסות לסביבת העבודה – כדי לשלב את המערכת המתאימה, חשוב להבין מהם תנאי אותה סביבה, באיזה סוג של גג מדובר, לאיזה כיוונים הוא פונה ותנאים נוספים, הייחודיים לו. על בסיס תכנון זה ניתן יהיה לבחור את סדר הגודל של אותה מערכת סולארית וגם את כמות הפנאלים הסולאריים הנדרשים לשם כך.
  2. מהו קצב ייצור החשמל שלו זקוקים – במבנה שבו צריכה החשמל גבוהה, יש צורך במערכת סולארית העונה לצורך זה ומסוגלת לייצר כמות רבה של חשמל. כאשר מדובר, לעומת זאת, בצריכה נמוכה יחסית, הרי שאין צורך במערכת גדולה או בכמות רבה של פנאלים לטובת ייצור חשמל. ככלל, ככל שצריכת החשמל באותו מקום היא גבוהה, כך יש לתת דגש, בעת התכנון, למערכת סולארית איכותית, אמינה וגם מתקדמת מאד טכנולוגית.
  3. כמה זה עולה – תכנון של מערכת סולארית לוקח בחשבון גם עלויות. מדובר לרוב בהשקעה ראשונית לא קטנה, אך בהחלט אחת שמצדיקה את עצמה.

 

אילו פרמטרים יש לקחת בחשבון במסגרת תכנון מערכת סולארית?

כאשר מתכננים מערכת סולארית, יש לקחת בחשבון כמה פרמטרים כדי להבטיח את התאמתה. ראשית, מיקומו של הגג ומיקום הלוחות הסולאריים/הפנאלים הסולאריים עליו. כדי להגיע לתפוקה מרבית של חשמל, ובייחוד בשעות השיא, יש לוודא שממקמים את הפנאלים בנקודות הנכונות. כל זאת, כמובן, תוך התייחסות לעונות השנה, לשעות השונות של היום וגם להצללה, אם יש כזו על הגג (של עצים או של בניינים גבוהים). מעבר לכך, יש לדאוג לחיווט חשמלי היוצא מהפנאלים הסולאריים עצמם ועד הממיר, כך שתתאפשר הזרמת החשמל הן למבנה הקיים והן לרשת החשמל ללא איבוד של חשמל ואנרגיה מיותרים. את כל זה, כמובן, יש לעשות בעזרתם של אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים המסוגלים להתמודד בהצלחה עם האתגר הכרוך בכך.

מעוניינים בשירותי תכנון מערכת סולארית והתקנה על גג הבית או העסק שלכם? י.בראל היא המקום הנכון לפנות אליו. י.בראל מתמחה במכירה והתקנה של גגות סולאריים לעסקים וללקוחות פרטיים בהתאמה מלאה תוך התייחסות לתנאי השטח ולכל הפרמטרים הנדרשים. לפרטים אודות שירותי ההתקנה והמערכות הסולאריות שלנו, מוזמנים לטלפון 077-442-8038 נשמח לעמוד לרשותכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן