מערכות סולאריות לעסקים

עסק מתמודד ביום יום עם לא מעט הוצאות, וללא קשר להכנסותיו. הרצון לצמצם בהן כמה שיותר ולייעל את התנהלותו הוא רב ויש לא מעט דרכים לעשות זאת. כיום, יותר ויותר עסקים בוחרים להתקין מערכות סולאריות על גג בית העסק, מערכות המסוגלות לנצל את קרני השמש החזקות ולהמיר אותן לחשמל. באופן הזה זוכה בית העסק לפתרון חלופי, פתרון המספק לו את החשמל שלו הוא זקוק, ואילו היתרה נמכרת לחברת החשמל. מדובר בחיסכון שנתי משמעותי, חסכון כבר מהדקה הראשונה המלווה בהמשך ברווחים גבוהים.

 

מה תפקידן של מערכות סולאריות לעסקים?

מערכות סולאריות לעסקים נועדו להחליף את הצורך בחשמל המיוצר על ידי חברת החשמל ולספק לבית העסק פתרון חלופי, המסייע לו בצמצום ההוצאות ובמקביל עוזר גם לשמור על הסביבה. יש סוגים שונים של מערכות סולאריות לעסקים, הנבדלים אלה מאלה בגודל של המערכת, בהיקף שלה, ביכולת שלה וגם באיכות. מערכות סולאריות עסקיות מגיעות בהספקים של בין 25 קילו ל-5 מגה והם מכניסות לבית העסק ואף חוסכות לו עשרות אלפי שקלים בכל שנה. מדובר במערכות חדשניות ואמינות מאד, המחזיקות מעמד למשך שנים ארוכות. כל מערכות כזו כוללת פנאלים סולאריים (לוחות סולאריים) שהם אלה הקולטים את קרני השמש עצמן, וגם ממיר, האחראי על המרת קרני השמש לכדי חשמל. החשמל שמיוצר על ידי המערכת משמש את בית העסק לצרכים היום יום יומי, כאשר כל היתרה נמכרת לחברת החשמל. ככל שגג בית העסק גדול יותר, כך ניתן להתקין כמות גדולה יותר של פנאלים סולאריים ולספק, באופן הזה, גם כמות רבה יותר של חשמל. המשמעות לכך בפועל היא חסכון בחשמל ובמקביל גם רווחים גבוהים לבית העסק.

 

כיצד מעריכים את תפוקתן של מערכות סולאריות לעסקים?

כדי לדעת מהי תפוקת החשמל השנתית של אותן מערכות סולאריות לעסקים יש לקחת בחשבון כמה פרמטרים עיקריים. הערכת התפוקה מתבססת על שטח גג בית העסק וגם הכיוונים שלו. מעבר לכך, נלקחים בחשבון פרמטרים כמו אתר הצרכנות עצמו, הפחת השנתי המושפע מתכונות הפנאלים הסולאריים המותקנים ועוד. כך מתקבלת הערכה המסייעת בתכנון נכון של מערכת סולארית והתנהלות עסקית חכמה יותר.

 

מדוע כדאי להתקין מערכות סולאריות לעסקים?

מערכות סולאריות מביאות אתן יתרונות רבים וזו גם הסיבה מדוע עסקים בוחרים להתקין אותן על הגג. כאשר מדובר בבית עסק עם גג גדול, אחד היתרונות הבולטים של התקנה והשקעה כזו הוא עלות תחזוקת המערכת עצמה. מכיוון שמדובר במערכות עמידות מאד, המחזיקות מעמד למשך שנים ארוכות, אין צורך בתחזוקה רבה ובהוצאה כספית גבוהה, הכרוכה בכך. למעשה, ההוצאה העיקרית קשורה ברכישת והתקנת המערכת הסולארית ובזה, לרוב, זה נגמר. יחד עם זאת, וזהו חסרון במקרים מסוימים, ההוצאה הכספית הראשונה עשויה להיות גבוהה עבור בתי עסק שונים וגם יקרה יותר, בהשוואה לפתרון אחרים. אולם אם בוחנים את התמונה הכללית, מגלים שלטווח הארוך ההוצאה בהחלט מצדיקה את עצמה ומשתלמת במיוחד.

 

למי מתאימות מערכות סולאריות לעסקים?

עסקים רבים, כמו גם לקוחות פרטיים, גילו את יתרונותיהן של המערכות הסולאריות ובחרו להשקיע בהם כדי ליהנות מכך. מערכות סולאריות לעסקים הן פתרון מצוין לעסקים עם גגות בעלי שטח גדול מאד, המעוניינים להשכיר גג זה לטובת הצבת פנאלים סולאריים או כדי להתקין מערכת סולארית עבור עצמם שתוכל לייצר לבית העסק את החשמל הנדרש לו ולמכור את היתרה לחברת החשמל. מעבר לכך, הן מתאימות גם לעסקים הרואים את עצמם כחלק מהמהפכה הירוקה, עסקים שרוצים להפחית את זיהום האקלים ולנצל משאבים קיימים במקום לייצר חדשים. ובל נשכח גם את עניין התשואה. התקנה של מערכות סולאריות לעסקים היא דרך להרוויח יותר וגם דרך לנצל את הגג הפנוי של בית העסק ולקבל עליו תשואה גבוהה.

 

מי מתקין מערכות סולאריות לעסקים?

ישנן כיום חברות המתמחות בהתקנת מערכות סולאריות לעסקים. חברות אלה מביאות אתן הן את המערכות עצמן והן את הצוות, האחראי על התקנתן, כאשר את כל זה מקדים הליך של תכנון מעמיק. בתחילה, נשלח לבית העסק צוות מקצועי הבוחן את המקום, בוחן את סוג הגג הקיים (האם זה גג שטוח, גג רעפים וכדומה), את גודל השטח וגם את הכיוונים. מעבר לכך נבחנים פרמטרים חשובים לא פחות, כמו האם ישנם בניינים גבוהים בסביבה שיכולים לגרום להצללה רבה, האם זהו אזור שחשוף לא מעט לשמש במהלך שעות היום וגם האם ישנם תנאים מיוחדים במקום שיש לקחת בחשבון. רק כאשר בוחנים זאת ומכינים תכנית מתאימה אפשר להתחיל בשלב ההתקנה. כאשר שלבים אלה נעשים על ידי חברה מקצועית ומנוסה יכול בית העסק ליהנות מיתרונותיה של המערכת הסולארית ולהתחיל לחסוך כסף בכל הקשור להוצאות החשמל וגם להרוויח יותר. מכיוון שיש לא מעט חברות, המציעות שירות מסוג כזה, כדאי לערוך סקר שוק ולתת דגש לעניין הניסיון. חברה מנוסה בעבודה מול עסקים תדע להתמודד עם האתגר שבכך וגם להציע לאותו עסק את המענה הנכון והמדויק לו.

 

מה משך ההסכם שעליו חותמים כשמתקינים מערכות כאלו?

הסכם שעליו חותמים כאשר מתקינים מערכות סולאריות על גג בית העסק הינו למשך תקופה של 25 שנה. הסכם זה, שנעשה מול חברת החשמל, משלב בין רשת החשמל למערכת הסולארית המותקנת, כך שמצד אחד מייצרים חשמל ומצד שני מוכרים, את היתרה, לחברה עצמה. הסכם זה מוגדר על ידי חברת החשמל כחלק מאותם כללים ותקנות שהגדירה החברה מראש והוא רלוונטי לכל עסק המעוניין לנצל את הגג לטובת התקנת מערכת כזו ולהתחיל לייצר חשמל.

 

מה חשוב לבדוק לפני שמתקינים מערכת סולארית לעסקים?

שוקלים להתקין מערכת סולארית על גג בית העסק שלכם ומתלבטים האם זהו אכן הצעד הנכון? אם כן, רגע לפני שאתם מתקדמים עם ההליך, מומלץ לכן לבחון פרויקטים קודמים בתחום זה בעירכם ולבדוק גם מול בתי עסק שבחרו לעשות זאת בעזרת חברה המתמחה בכך. התקנה של מערכות סולאריות לעסקים הוא הוצאה גדולה, בשלב ראשוני, וחשוב לבצע זאת כהלכה ולקבל החלטה נכונה. תנאי השטח קריטיים להצלחתה של המערכת ולהפקת החשמל הנדרש ולכן מיקום אותו גג הוא פרמטר חשוב שיש לבחון לפני שבוחרים בכך. בנוסף, כדאי לבדוק מהם הסכומים הראשוניים שיידרשו מכם לטובת ההתקנה, כמה כסף אתם צריכים להשקיע וגם כמה אתם צפויים להרוויח. מחשבון חברת החשמל באתר החברה יעזור לכם, כאמור, לבחון את הרווחים תוך התייחסות להפקת החשמל בהתאם לנתונים שונים ולספק לכם את המידע החשוב בשלבים ראשונים.

יש לכם עסק בתחום כלשהו ואתם רוצים לנצל את גג מבנה בית העסק לטובת התקנת מערכת סולארית וייצור של חשמל? י.בראל היא המקום הנכון לפנות אליו. י.בראל מתמחה, בין היתר, בהתקנה של גגות סולאריית לעסקים ובהפיכתם, תודות לציוד שברשותה, לאמצעי לחסוך לא מעט כסף ולנצל משאבים קיימים. לפרטים אודות שירותי ההתקנה והמערכות הסולאריות שלנו המותאמות לעסקים, מוזמנים לטלפון 077-442-8038 נשמח לעמוד לרשותכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן