גגות סולאריים לבתים פרטיים

תודות למספר ימי השמש הרבים בישראל, מתבקש להתקין מערכות סולאריות על הגגות, כדי להמיר את אנרגיית השמש החזקה לטובת ייצור חשמל. מערכות סולאריות לבתים פרטיים הן פתרון מבוקש מזה לא מעט שנים, והן נחשבות לפופולאריות בייחוד בעת האחרונה. המודעות לאיכות הסביבה, הרצון לנצל משאבים קיימים ובעיקר את השמש החזקה וגם החיפוש אחר דרכים לצמצם בהוצאות, הובילו ישראלים רבים להפוך את גגות הבית שבהם הם מתגוררים לגגות סולאריים, עליהם מותקנות מערכות משוכללות, חדשניות.

 

מדוע גגות סולאריים לבתים פרטיים הפכו נפוצים לאחרונה?

לא בכדי נחשבים גגות סולאריים לבתים פרטיים לנפוצים מאד לאחרונה. הם מביאים אתם יתרונות רבים ומאפשרים להחזיר את ההשקעה הכספית הראשונה בתוך תקופה לא ארוכה. חסכון בהוצאות הוא אולי אחד היתרונות הבולטים של כל מערכת סולארית לבית, הכוללת גם פאנלים סולאריים ביתיים. אחת ההוצאות הקבועות בכל בית בישראל היא החשמל. ישנן תקופות במהלך השנה, בשיא החורף וגם בשיאו של הקיץ החם, בהן צריכת החשמל גבוהה מאד והתשלום, המופנה לטובת העניין, גבוה גם הוא. מערכת סולארית על הגג מצמצמת את ההוצאות ועוזרת לחסוך לא מעט כסף. מעבר לכך, וזוהי סיבה דיי ברורה, מדובר בהזדמנות לשמור על הסביבה. אנרגיה סולארית לבית תורמת רבות לסביבה שכן עוזרת לנצל משאבים קיימים במקום לייצר חדשים. לצד כל אלה, מדובר בפתרון למשך שנים ארוכות, קדימה. מערכת סולארית מבטיחה הכנסה קבועה לאור ניצול קרני השמש ופתרון שהוא לטווח הארוך.

 

מתי כדאי ונכון להתקין מערכות סולאריות לבתים פרטיים?

התקנה של מערכת סולארית לבית יכולה להתאים במספר רב מאד של מצבים. אפשר להתקין מערכת כזו על גגות מסוגים שונים, בין אם זה גג בטון שטוח ובין אם זה גג רעפים, למשל. אפשר להתקין מערכת חשמל סולארי לבית פרטי כאשר הבית חשוף לשמש ישירה וחזקה מאד כדי לנצל אותה כהלכה וכדי להפיק כמות גבוהה של חשמל, המהווה חלופה לחשמל שאותו מקבלים מחברת החשמל. מיקומו של הבית עצמו והכיוון שאליו פונה הגג הם קריטיים לניצולה המלא של המערכת, אך גם כאשר המיקום פחות אידיאלי, ישנם פתרונות רבים המאפשרים את שילובה כהצלחה. כמובן שבמקרים מסוים ייתכן והדבר פחות יתאים, בין אם בשל מיקום לא מוצלח כל כך או גג שעליו מצלים בניינים גבוהים וגם לא מעט עצים. במקרים כאלה נאלץ לבחור בפתרונות אחרים ולוותר, כנראה על האפשרות לייצר אנרגיה סולארית לטובת החשמל.

 

כיצד אנרגיה סולארית לבית פרטי מצמצמת את הוצאות החשמל?

מערכת סולארית לבית היא הזדמנות, כאמור, לצמצם את הוצאות החשמל. למעשה, מעבר להשקעה ראשונית, לא נדרשת לאחר מכן כל השקעה נוספת והגג הופך למקור הכנסה של ממש. תודות למערכת הסולארית המותקנת ישירות על הגג והשילוב של לוחות סולאריים הקולטים את השמש וממירים את האנרגיה שלה באמצעות ממיר מיוחד לחשמל, מתבסס השימוש בבית על חשמל זה ולא על החשמל, אותו מספקת חברת החשמל. את עודפי החשמל המיוצרים על ידי המערכת הסולארית מעבירים לחברת החשמל עצמה (מוכרים אותם לה) וכך נהנים מרווח על המכירה. לטווח הארוך מדובר בחסכון משמעותי בהוצאות החשמל, הנחשבות כיום לבין ההוצאות הקבועות הגבוהות ביותר בכל בית בישראל.

 

כמה מרוויחים בפועל לאחר התקנה של פאנלים סולאריים ביתיים?

באתר חברת החשמל ניתן לדעת מה צפוי להיות הרווח מהתקנתה של המערכת הסולארית כל גג הבית ובהתאם לקבל את ההחלטה. אפשר לבחור באחת מתוך שלוש אפשרויות שונות הרלוונטיות לשטח הגג (פרמטר המשפיע ישירות על כמות החשמל שאותה ניתן לייצר) ובהמשך נדרשת גם בחירה של אזור המגורים (למשל, ישנם אזורים, כמו הדרום למשל, בהם עוצמת השמש רבה יותר וכך גם החשיפה אליה) חישוב נתונים אלה יגלה לכם את סכום ההכנסה המדויק שלכם מייצור החשמל ואת הרווחים שאליהם תוכלו להגיע במרוצת השנים. מחשבון זה חשוב מאד בקבלת ההחלטות והכנסת נתונים מדויקים אליו, בהתאם לפרמטרים הנדרשים, תציג לכם נקודת מבט ריאלית על ההליך ועל האפשרויות הרלוונטיות לכם. חלקן סביר שיתאימו יותר, וחלקן פחות.

 

היכן ואיך מתקינים מערכות סולארית לבית?

התקנה של מערכות סולאריות לבתים פרטיים נעשית על ידי העוסקים במלאכה, חברות המתמחות במכירה ובהתקנה של פאנלים סולאריים ביתיים ומערכות בהתאמה מלאה. את ההתקנה מקדים שלב התכנון, הלוקח את כל נתוני השטח הקיימים, סוג הגג ואלמנטים נוספים ורק לאחריו מגיע שלב ההתקנה במקום, תוך התייחסות למיקומו של הגג.

רוצים לנצל את האנרגיה החזקה של השמש לטובת הפקת חשמל? מעוניינים להפוך את גג הבית שלכם לגג סולארי? י.בראל היא הכתובת הנכונה להיעזר בשירותיה. י.בראל מתמחה, בין היתר, בהתקנה של גגות סולאריית לבתים פרטיים ובהפיכתם, תודות לציוד שברשותה, לאמצעי לחסוך לא מעט כסף ולשמור גם על סביבה ירוקה יותר. לפרטים אודות שירותי ההתקנה והמערכות הסולאריות שלנו, מוזמנים לטלפון 077-442-8038 נשמח לעמוד לרשותכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן